Vahşi Trend: Piton Baskısı

Sezonun aynı anda hem ürkütücü hem de büyüleyici trendiyle tanışmaya hazır mısınız?

Miray UÇAR/ CafeRuj

2011 yılının başlarında ünlü pop şarkıcısı , genç kızlıktan kadınlığa geçişini "I'm A Slave For You" performansıyla kutladı. Fazlasıyla seksi dansını, omuzlarına bir piton alarak sonlandıran Britney hayvan hakları savunucusu Peta'nın tepkisini çekmesinin yanı sıra, vahşi bir moda akımı da yaratmış oldu. İdollerinin üzerindeki her şeyi kendine uyarlamaya meraklı Amerikan gençliği 2001 yılını nin dönüşü olarak nitelendirdi.

Britney'in hafızalara kazınan dansından bu yana tam 10 yıl geçti. Bu arada Britney evlendi, boşandı, hamile kaldı, kafasını kazıttı, kilo aldı kilo verdi. Ve tam 10 yıl sonra Britney hala ne yapacağına karar verememişken piton deseni tüm zarafetiyle geri döndü. 2010 Kış koleksiyonunu Piton desenlerine adamış Alexander Mc Queen'den sonra Burberry, Altuzarra, Thakoon ve Pucci'de bu akımın peşinden sürüklenmekte gecikmediler. Prada ise sezonun en iddialı parçası piton çizmeleri ile son sözü söyledi.

Bu sezon her yerde olan sadece kıyafetlerde sanıyorsanız fena halde yanılmaktasınız. Tırnaklarınıza kadar sıçrayan bu akım sizi vahşi bir ormanın içine çağırıyor. desenli manikürler sezonun olmazsa olmazlarından.

Kesinlikle denemeye değer...

Sezonun En vahşi trendi piton desenini incelemek için TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN