Hayal gücü onlardan sorulur...

“Önemli olan ne çizdiğin değil, hayalin!” diyen Dogo, down sendromlu bireylerin duygusal dünyalarının zenginliğini gözler önüne sermek ve down sendromu farkındalık çalışmalarını desteklemek için Ulusal Down Sendromu Derneği ile 2016 yılında başlayan iş birliğini bu yıl yeni bir etkinlikle devam ettiriyor.

2016 yılı Dünya Down Sendromu Günü'nde gerçekleştirilen yarışma sonucunda Ulusal Down Sendromu Derneği (UDSD) iş birliği ile down sendromlu bireylerin yaptığı çizimlerden özel bir koleksiyon hazırlanmış ve dernek faaliyetlerine kaynak oluşturmak üzere Dogo mağazalarında satışa sunulmuştu.

Dogo'nun kurucusu Gökhan Peksarı proje ile ilgili olarak "Ses getiren bu koleksiyon ile down sendromlu bireylerin duygusal zenginliğini tüm dünyaya duyurmuş olmaktan ve derneğe kaynak yaratmada köprü görevi görmüş olmaktan mutluluk duyuyoruz. 2017 yılında proje yepyeni bir koleksiyonla devam edecek." dedi.

Konuyla ilgili UDSD "2016 yılında Dogo ile birlikte gerçekleştirdiğimiz projede down sendromlu çocuklarımız hayallerini çizdiler. Bu yıl da farklı tasarımlarla, yeni ürünlerde hayallerini göreceğiz. Onların farklılıkları kromozomda, yürekleri, duyguları, hayatımız aynı. Çocuklarımız biz de varız diyor ve bunu toplumun geniş kesimlerine ulaştırmamızda olanak sağladığı için DOGO'ya teşekkür ederiz." şeklinde açıklama yaptı.

2017 özel koleksiyonu, 17 Mart'ta Dogo merkez ofisinde gerçekleşecek, 11 yaş üzeri down sendromlu bireylerin katılımına açık olan bir atölye çalışması ile ortaya çıkacak.

BİZE ULAŞIN