'nin kişisel stili

Yarattığı marka ile sıradanlıktan sıkılan moda tutkunlarına hitap eden Aslı Naibi, kişisel stili ile karşınızda....

Naibi, şimdilerde farklı renk ve formdaki payetlerle süslü etekleriyle konuşuluyor. Kurucusu gusto sahibi ile bizzat tanışınca, bize daha nice parlak sürprizler hazırlayacağına ikna olduk.

Güneş Uysalefe

Fotoğraf Serkan Eldeleklioğlu

Ceket Chanel

Triko Zara

Etek Naibi

Ayakkabılar Christian Louboutin

Küpeler vintage

Derin Mermerci'den Ayşe Boyner'e, şu aralar stiliyle etki yaratan isimler üzerinde gördüğünüz o payetli eteklerin yaratıcısı Aslı Naibi. Soyadını verdiği markanın böylesi influencer'ların onayını almasının heyecanını yaşıyor. Sekiz yıl süresince Beymen çatısı altında çanta, ayakkabı ve aksesuar buyer'ı olarak görev alan Naibi, mesleği gereği çıktığı seyahatlerden, tanıştığı farklı kültür ve karakterlerden etkilenerek bir gün, tıpkı ziyaret ettiği showroom'lar gibi çekim merkezine dönüşecek bir adrese sahip olmanın hayalini kurarmış. Markasıyla bu hayaline ulaşmanın ilk adımını atmış görünüyor. İlk aşamada kişiye özel üretimle bu işe başlamış olmasına ise şaşırmamalı; randevuya gelecek bir meraklının Naibi'nin arkadaş canlısı karakterine ısınmaması oldukça güç! Aile evinde gerçekleştirdiğimiz çekimde markasına ve bir de küpelere duyduğu tutkuya yakından şahit olduğumuz Aslı Naibi ile tanıştığımıza memnun olduk.

Ayakkabılar Gianvito Rossi
Bizi aile evinizde konuk ediyorsunuz; buraya geldiğinizde en çok hangi köşede vakit geçirmeyi seversiniz?

Kışları şömine önünde vakit geçirmekten keyif alırım. Bir şeyler araştırarak, izleyerek, ailemle vakit geçirerek; çok yorgun hissettiğim zamanlarda ise kendimle baş başa kalıp, ateşin keyfini çıkarırım.

Kendi evinizin atmosferi farklı mı?

Evim, buraya göre çok daha modern ve yalın çizgilere sahip. Az eşyayla mutlu olmayı öğrendim yıllar içinde. Vazgeçemeyeceğim tek şey taze çiçekler! Evim için market alışverişine üşendiğim günlerde bile, çiçek almayı asla ihmal etmem. Evimin de, ofisimin de en dikkat çeken tarafı ortak: Kuzenim Emre Yusufi'nin muhteşem eserleri!

Sıkça seyahat etmiş, otellerde kalmış olmalısınız. Dekoru ve ambiyansıyla size evinizi özletmeyen, üzerinizde özel etki bırakan şehir ve oteller hangileri?​

Biz Beymen ekibi, alışkanlıklarına fazlasıyla bağlı bir ekiptik sanırım. Sıklıkla Milano ve Paris seyahatlerimiz olurdu. Bu şehirlerde sıkça otel değiştirmeyi sevmezdik. Milano'da Townhouse adeta evimiz gibiydi, herkesin kaldığı odalar bile belliydi, değişmezdi. Fakat The Yard Milano'nun ambiyans açısından çok daha keyifli bir otel olduğunu söyleyebilirim. Paris için L'Amour, favori şehrim New York'ta ise hiç şüphesiz Soho Grand.

Gömlek Naibi

Pantolon Sister Jane

Ayakkabılar Gucci

Küpe ve kolyeler vintage

Saat Rolex

Yüzükler, sol elde Projebir, sağ elde vintage

Bu iş deneyimi size ve markanıza neler kattı?

Buyer olmak her anlamda beni besleyen bir meslekti. Sadece moda ve onun ışıltılı dünyası değil bahsettiğim. Yeni şehirler görmek, dünyanın dört bir yanından, farklı kültürlerden gelen insanları tanıyıp, onlarla beraber çalışma fırsatı bulmak, hep yeniliklere uyanmak... Ruhunuzu besleyen, vizyonunuzu genişleten, size adeta yeni dünyaların kapılarını açan bir meslek. Bugünü yaşarken, geleceğe göz kırpan, sizi hep heyecanlı ve canlı tutan... Anlatırken bile heyecanlanıyorum, özlüyorum da bazen. Tabii bu deneyimi Beymen gibi lüks perakende lideri bir şirkette yaşamış olmanın da ayrıcalığını göz ardı edemem.

Deyim yerindeyse 'alıcı' gözüyle bakan birisiniz. Markanızı yaratma aşamasında bir buyer'ı ikna edecek prensipleri belirlemiş miydiniz?

Ben Naibi'yi yaşayan ve iş birlikleriyle beslenen bir yer olarak hayal etmiştim ilk günden beri. Dolayısıyla burada farklı Türk tasarımcılarının Naibi için hazırladıkları, başka yerde bulamayacağınız koleksiyonları da bulabilirsiniz. Kendi markamı yaratırken bir tasarımcıdan farklı olarak, daha çok bir satın almacı gözüyle yola çıktım. Yıllarca lüks tüketim pazarıyla ilgili edindiğim bilgilerin bu aşamada bana ışık tuttuğuna ve yardım ettiğine inanıyorum.

Clutch Oscar de la Renta Küpeler vintage

Kendi markanızı kurma fikri nasıl doğdu ve payet işlemeye odaklanmanız nasıl gerçekleşti?

Satın alma yaptığım yıllarda, bir gün kendime ait bir showroom'um olduğunu hayal ederdim hep. Öncelikli hedefim kendi markamı kurmaktan önce, kendi yerimi açmaktı. Kendi seçkime, tarzıma uygun, beni yansıtan, ışıl ışıl bir yer... Şimdi baktığımda Naibi, içindeki her bir ürünle beni ve ruhumu yansıtıyor. Payetler, ilk sezonumuzun teması Disco Glam ile birlikte adeta bizim imzamız haline geldi. Ama Naibi, temalarla ilerlemeyi hedefleyen bir marka, dolayısıyla payetler önümüzdeki temayla birlikte yerini bambaşka ürünlere bırakacak.

Kişiye özel, randevuyla işleyen bir sisteminiz var; bu, başlangıç aşaması için izlediğiniz bir yöntem mi yoksa couture anlayışıyla mı ilerlemeyi planlıyorsunuz?

Müşteriyle bire bir iletişim kurup, isteklerini ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayabiliyor olmak istiyoruz. Bunun için müşterilerimizle geçirdiğimiz zaman, bizim için çok değerli.Gardırop danışmanlığı verdiğimiz, özel günleri için beraber hazırlandığımız müşterilerimizle de, sadece alışveriş yapmak için showroom'umuza gelmek isteyen müşterilerimizle de aynı şekilde randevu sistemi ile ilerliyoruz.

Ceket Chanel

Tişört Cos

Jean adL Night Zoom

Ayakkabılar Gucci

Küpeler vintage

Naibi için gelecek projeleriniz var mı?

Her gün yeni bir heyecanla uyanıp, Naibi için daha farklı neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Sıradanlıktan sıkılan moda tutkunları için bir kaçış noktası haline gelebilmek, en büyük hedefimiz. Naibi'nin yaşayan bir yer olması için de temalarla ilerlemeyi seçtik. İlk temamız, Disco Glam'i Mart ortasında sonlandırmayı planlıyoruz, gerçi payetlerden sanırım bir süre daha vazgeçemeyeceğiz ama bir sonraki temamız için de şimdiden geri sayım ybaşladı! Şimdilik sürpriz... Instagram hesabımız naibi.co'dan ilerleyen günlerde duyuracağız.

Çekimimiz esnasında markanız dışında farklı parçalar da giydiniz. Kişisel tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Giydiklerimden çok, kullandığım aksesuarlarım tarzımı yansıtır, diyebilirim. Önce o gün takmak istediğim küpeye, kolyeye ya da giymek istediğim ayakkabıya karar vermekle başlarım genelde. Sonrası kolay; cropped leg bir jean, üzerine iyi kalıp bir beyaz gömlek bile yetebilir.

Ayakkabılar Prada

Çanta Saint Laurent

Ayakkabıya ayrı bir düşkünlüğünüz var sanırım, Instagram hesabınızda itiraf etmişsiniz. Bu merakın kaynağı nedir, ilginizi uyandıran belli modeller var mı?

Beymen'de ayakkabı-çanta ve aksesuar satın alması yaptığım yıllardan kalma bir itiraftı o! O zamanlar tabii bir rüyanın içinde yaşıyor gibiydim. Sonuçta her kadın gibi benim de ayakkabıya düşkünlüğüm vardır, bir de işinizin bu olduğunu düşünün! Tarifsiz bir heyecan içindesiniz sürekli. Herkesin takip ettiği, merakla beklediği koleksiyonları ilk siz görüyorsunuz, müthiş bir şey! Showroom'da başlardım önümüzdeki sezon için wish list'imi hazırlamaya. Stiletto'lardan sıkılalı çok oldu itiraf etmek gerekirse, daha eğlenceli modeller ilgimi çekiyor bu aralar. İnce bantlı, topuklu sandaletler ise her daim kurtarıcım.

Bize nispeten az bilinen ya da yeni olan bir ayakkabı markası tarif edecek olsanız…

O kadar hızla değişiyor ki her şey. Çantada bu aralar favorim kesinlikle Staud'un bucket'ları, ayakkabıda ise Brothers Vellies'in tüylü mule modelleri.

Eldivenler Chanel

Ayakkabılar Saint Laurent

Clutch Bottega Veneta

Saat Rolex

Vazgeçilmez markalarınız var mıdır ayakkabı veya giyimde?

Vazgeçilmez demesem de, aradığım ürüne göre 'to go' markalarım vardır. Balenciaga'nın deri biker ceket ve pantolonları, Stella McCartney'nin ceketleri, Goldsign'ın cropped leg jeanleri, The Row'un muhteşem kaşmirleri ve gece için her zaman Dolce&Gabbana.

Geleceği hayal edelim; seyahattesiniz ve karşıdan gelen kadının üzerinde Naibi tasarımı bir etek var. Bir bakıyorsunuz ki stiline hayran olduğunuz bir dünya starı… Kim olabilir?

Son zamanlarda hem kırmızı halı hem de günlük seçimlerini bayılarak takip ettigim Alicia Vikander'in üzerinde eteklerimden birini görmek çok hoşuma giderdi sanırım!

BİZE ULAŞIN