Dolce & Gabbana haute couture şovu Floransa'da

Önde gelen erkek giyim fuarı Pitti Uomo'nun organizatörü Pitti Immagine, Eylül ayında Floransa'da Dolce & Gabbana'nın haute couture moda şovunu sergileyeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 29.06.2020 13:20 Güncelleme Tarihi: 30.06.2020 15:57

2 Eylül Çarşamba ve 3 Eylül Perşembe tarihlerinde Floransa şehri ve Pitti Immagine, Dolce & Gabbana Alta Sartoria ve Alta Moda etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana'nın kreasyonları, marka tarafından seçilen seçili bir zanaatkâr grubu ile birlikte bir moda şovunda sunulacak. Pitti Immagine ve Dolce & Gabbana'nın web platformlarında yayınlanacak etkinlikler, Floransa şehri ile işbirliği içinde Centro di Firenze per la Moda Italiana ve Pitti Immagine tarafından tanıtılıyor ve Fondazione Pitti'nin katkılarıyla geliştiriliyor.

Etkinliğin kesin yerleri henüz açıklanmadı, ancak organizatörler bunun Pitti Immagine ve Dolce & Gabbana web sitelerinde yayınlanacağını söyledi.

Covid-19 salgını nedeniyle son aylardaki fiziksel şovlarının iptal edilmesinin ardından modanın Floransa'ya dönüşünü işaret ediyor. Dolce ve Gabbana ortak bir açıklamada, "Floransa Rönesans'ın, İtalyan olmanın özünün ve teslim edilen çağdaş kültür ve estetiği aktarmaya devam eden antik bilginin doğduğu yerdir. Çalışmalarımızı şehirdeki ikonik yerlere getirmek bir hayalin gerçekleşmesi. Dahası, mağazalarında değerli ve zamansız bilgi birikimini koruyan kentin zanaatkârlarıyla yakın temas içinde çalışma yeteneği. Floransa ve Pitti Immagine'e bu fırsat için teşekkür ediyoruz; birlikte yeni bir Rönesans, tamamen İtalyan yeni bir Yeniden Doğuş için hayat vereceğiz." dedi.

Pitti, salgından beri ilk fiziksel şovu ağırlayacak
Etkinlik, İtalyan modasının yönetim organı Centro di Firenze per la Moda Italiana (CNMI) tarafından tanıtılacak. Bu ayın başlarında, Dolce & Gabbana'nın Covid-19 salgınının etkisinden hala sürmekte olan İtalyan moda endüstrisine destek işareti olarak yeniden katıldığı açıklandı. Marka, dernekle bildirilen anlaşmazlıkları takiben 1998 yılında CNMI ile bağlarını kesmişti.

Bu hamle markanın, Temmuz ayında Milano Dijital Moda Haftası'nın ilk baskısında, erkek SS21 koleksiyonunu sergileyeceği anlamına geliyor.

Pitti, Mayıs ayında fiziksel gösterileri iptal edilirken endüstriyi bağlı tutmak için Pitti Connect adlı yeni bir dijital platform duyurdu. Napoleone bu yeni etkinliğin "şovlarımızın tamamen sanal baskısı ve Floransa şehri arasındaki bağlantı" olacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN