Bvlgari’nin Yeni Üst Düzey Koleksiyonu Aeterna
MÜCEVHER

Bvlgari’nin Yeni Yüksek Mücevhercilik Koleksiyonu Aeterna

Roma'da düzenlenen muhteşem bir etkinlikle “Aeterna” adlı şimdiye kadar yaratılmış en olağanüstü yüksek mücevhercilik koleksiyonunu tanıttı.

GÜNCELLEME TARİHİ: 21 Mayıs 2024

Bvlgari, ebedi ilham kaynağı ve memleketi olan Roma'da, yeni yeni Yüksek Mücevhercilik Koleksiyonu Aeterna'yı tanıttı. Bu özel etkinlikte, yüksek mücevher ve yüksek mücevher saatleri, çantalar ve parfümler de dahil olmak üzere 500'den fazla eserden oluşan değerli bir koleksiyon sunuldu. Bu nefes kesici etkinlik, Romalı Mücevher Evi için büyük bir dönüm noktası olan 140. yıl dönümünü kutlamak için de bir vesile oldu.

Bvlgari, bu eşsiz etkinliği, dünyaca ünlü Terme di Diocleziano'da gerçekleştirdi. Bu antik mimari kompleks, ebedi şehir Roma'nın en muhteşem açık hava müzelerinden biridir ve sadece bu özel etkinlik için Romalı Mücevher Evine tahsis edilmiştir.

Bvlgari'nin Marka Elçileri Anne Hathaway, Priyanka Chopra Jonas, Liu Yifei, Shu Qi, Hikari Mori ve Alessandro Gassman gibi misafirler, Terme di Diocleziano'nun katmanlı güzelliği, Bvlgari'nin Yüksek Mücevhercilik yaratımlarının zamansızlığı ve etkinliğin performanslarının çağdaş ruhu arasında bir yolculuğa çıktı.

Fotoğraf: Getty Images

140. yıl dönümünü kutlamak için, Bvlgari Marka Elçisi Priyanka Chopra Jonas, Romalı Mücevher Evi tarafından şimdiye kadar yapılan en değerli Yüksek Mücevher parçası olan Serpenti Aeterna kolyesini taktı. Bu inanılmaz kolye, markanın her yılı için birer tane olmak üzere toplam 140.00 karatlık yedi kusursuz elmas damla ve 61.81 karatlık 698 baget elmas içerir. Bu kolyenin tamamlanması 2800 saatin üzerinde sürmüş olup, markanın vizyonunu tanımlayan yaratıcılık, uzmanlık ve cesaretin olağanüstü bir kombinasyonunu ortaya koyar.

Fotoğraf: Getty Images

Gece boyunca, uzun süren restorasyon çalışmalarından sonra halka yeniden açılan Terme di Diocleziano, Chiostro Ludovisi'de muhteşem bir mücevher gösterisine ev sahipliği yaptı. Carine Roitfeld tarafından stilize edilen gösteri, Mariacarla Boscono, Blesnya Minher, Elisabetta Dessy, Isabella Rossellini, Carla Bruni ve Giacomo Cavalli gibi ikonik bir kadroya sahipti. Gösteri başlamadan önce misafirler, koreograf ve dansçı Sadeck Berrabah ve Roma Operası'nın direktörü bale dansçısı Eleonora Abbagnato'nun özel bir şiirsel düetine tanık oldular. Klasik ve çağdaş dansı harmanlayan bu performans, Bvlgari'nin geçmiş, şimdi ve geleceği birleştirme yeteneğini kutladı ve ebedi sanat eserlerine hayat verdi.

Bu performansı, Sadeck Berrabah ve 80 dansçının senkronize hareket ettiği büyüleyici bir koreografi izledi. Michelangelo'nun adını taşıyan ve ünlü ressam ve heykeltıraşa atfedilen Chiostro di Michelangelo'da Bvlgari, Michelin yıldızlı İtalyan şef Massimiliano Alajmo'nun etkinlik için özel olarak tasarladığı bir gala yemeği ile konuklarını ağırladı. Yemekten sonra, uluslararası üne sahip sanatçı ve söz yazarı Elisa'nın canlı performansı gerçekleşti.

Etkinlik için, Hollandalı tasarımcı Sabine Marcelis tarafından yaratılan "Vista Aeterna" adlı etkileyici bir enstalasyon, Bvlgari Vakfı'nın himayesinde Roma şehrine hediye edildi. Bu eser, 19 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında ikonik Piazza di Spagna'da sergilenecek ve Roma'nın kentsel manzarasına çağdaş bir yorum sunacak. Traverten bazlı on iki sütundan oluşan bu eser, gün boyunca sürekli olarak dönen yansıtıcı renkli aynalarla süslenmiştir ve gün doğumundan gün batımına kadar güneşin yolunu takip eder. Hareket ettikçe, güneş ışığını yakalar ve yansıtır, çevreye sıcak güneş tonları yansıtır. Sürekli değişen bir manzara sunarak, ebedi şehrin ve mimari mirasının ışığını sürekli olarak kutlar.

Lükste yenilikçilik ve öncülük ruhunu sürdüren Maison, ayrıca Bvlgari Dijital Pasaportunu tanıttı. Bu değiştirilemez dijital kayıt, her bir Yüksek Mücevherat yaratımının benzersiz özelliklerini ve sertifikalarını Aura özel blok zincirinde saklar ve ürün verilerini en yüksek şeffaflık ve güvenlik standartlarıyla süresiz olarak korur.