Cannes Film Festivali'nde Naomi Campbell ve Nostaljik Tercihi: 28 Yıl Önceki Chanel Couture Tasarımı
ÜNLÜ STİLİ

Cannes Film Festivali'nde Naomi Campbell ve Nostaljik Tercihi: 28 Yıl Önceki Chanel Couture Tasarımı

Naomi Campbell Chanel 1996 Couture koleksiyonunda podyumda giydiği tasarımı Cannes kırmızı halı geçidinde tekrar giydi ve tüm dikkatleri çekmeyi başardı.

GÜNCELLEME TARİHİ: 17 Mayıs 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Elbette, Naomi hangi kırmızı halıda yürüse dikkat çekerdi fakat bu sefer bir başka!

Cannes Film Festivali kapsamında Furiosa: A Mad Max Saga prömiyerine katılan Naomi Campbell kırmızı halıda yürümeye başladığı anda filmin başrol oyuncularını gölgede bırakacağı açıkça görülüyordu. Bunun nedeni – bu sefer – Naomi’nin eşsiz bir model olması değil, tam 28 yıl önce podyumda taşıdığı Chanel Couture tasarımını 77. Cannes kırmızı halı geçidinde tekrar giymesiydi.

Fotoğraf: Splash News / Getty Images

Karl Lagerfeld imzasını taşıyan Chanel 1996 Couture koleksiyonuna ait siyah renk ipek organze kumaş ve payet işlemeli, inci askılı elbise bugünden sonra sadece ikonik bir elbise değil, Naomi ile özdeşleşen bir tasarım olarak moda dünyasında yerini alacak.

Henüz 26 yaşındayken Chanel podyumunda yürüdüğü günden bugüne formunu asla kaybetmeyen süpermodelin stilisti Law Roach, 2024 moda trendleri arasında öne çıkan transparan modasına atıfta bulunarak tasarımı podyum görünümünden farklı astarsız – pantolonsuz – giydirdi. Zendaya’nın stili için muazzam dokunuşlar yaratan ve vintage parçaları naftalin kokuları arasında bırakmamaya yeminli ünlü stilist -IG ismiyle – Luxurylaw Naomi’nin de stilisti olarak geceye hem kendi hem de Naomi’nin adını kalın harflerle yazdırmayı başardı.

Fotoğraf: Splash News

Geçmiş yıllarda podyumda giydiği elbiseyi Cannes gibi tüm sanat dünyasının gözlerini diktiği bir kırmızı halı geçidinde giydirmek ve gösteriyi böylesi bir şölene döndürmek de ancak Law Roach’ın aklına gelirdi.

Fotoğraf: Splash News

Kapak Fotoğrafı: Alamy