Drama Kraliçesi Zendaya
ÜNLÜ STİLİ

Drama Kraliçesi Zendaya

Met Gala 2024 gecesi her iki kostümüyle eş başkan görevinin hakkını veren ünlü oyuncu, her iki kıyafeti, duruşu, makyajı, saç modeliyle bir bütün halinde Met Gala moda tarihine geçen şık görünümler sundu.

GÜNCELLEME TARİHİ: 7 Mayıs 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Zendaya ve stilisti Law Roach’ın Met Gala 2024 yılının kıyafet yönetmeliğine ait teması “The Garden of Time” için aylar öncesinden hazırlık yaptığını tahmin ediyorduk ama bu kadar teatrallik bekliyor muyduk, işte orası tartışmaya açık. Film gösterimleri için yapılan basın turlarının en çok dikkat çeken yıldızı Zendaya son çıkışlarından sonra Met Gala eş başkanlığı için en uygun isim olduğu dün gece gözler önüne serdi. 

Fotoğraf: Splash News

Zendaya’nın ilk Met Gala kostümü John Galliano’nun Christian Dior 1999 Couture koleksiyonu için hazırladığı tasarımı temel alarak yeniden hazırlanan Maison Margiela Artisanal tasarımıydı. Tek omuzlu elbise için Dior tasarımının renkleri kullanılmamış olup parlement mavi ve zümrüt yeşili renkleri tercih edilmişti. İpek saten kumaş kullanılarak çapraz çizgilerle kaplı tasarım balık formunun yanı sıra omuz ve bel bölgesinde meyve süslemeleriyle dikkat çekiyor. Omuzuna konan kuş, saç aksesuarı olarak tercih ettiği tüy detaylı gizemli şapkası ve şarap kırmızısı ruj ile tamamladığı dramatik makyajıyla teatral bir görünüm yaratmayı başardı. Tabii tüm ünlülerin ışığını da kaptı diyebiliriz. 

Fotoğraflar: Getty Images

Gecenin ilerleyen saatlerinde Zendaya; John Galliano imzalı 1996 yılına ait Givenchy tasarımı siyah renk, düşük omuzlu, bağcıklı korsajın peplum detayıyla birleştiği üst bedeni ve Metropolitan Müzesi merdivenlerini kaplayan devasa kuyruğuyla enfes bir ikinci giriş yaptı.

Fotoğraf: Getty Images

İkinci kostümüne eşlik eden saç aksesuarı Philip Treacy’nin Alexander McQueen 2007 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için hazırladığı siyah tüle sarılmış buket şapkası büyüleyici görünümün en önemli detayıydı.

Fotoğraf: Getty Images

Gecenin en doğru seçimini Zendaya ile buluşturan – üstelik iki kez – ve bizi moda tarihinin iki dâhisinin tasarımlarını tekrar hayranlıkla görmemizi sağlayan Law Roach’a büyük bir teşekkür borçluyuz.

 Fotoğraf: Getty Images