House of Gucci'nin Kostüm Tasarımcısından Öğrendiklerimiz

Janty Yates, BAZAAR.com'a Lady Gaga ile çalışmak ve Patrizia Reggiani'nin stil mirasını yeniden tasarlamak hakkında konuştu.

House of Gucci'nin Kostüm Tasarımcısından Öğrendiklerimiz

Ridley Scott imzalı House of Gucci, resmi olarak her yerde sinemalarda. 2001 yılında Sara Gay Forden'ın yazdığı The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed adlı kitabın uyarlaması olan film, bizi çok heyecanlandıran şeylerle dolu: Machiavellian Patrizia Reggiani olarak Lady Gaga; kocası Maurizio Gucci rolünde Adam Driver; Tarot falcısı Salma Hayek; Jared Leto, Al Pacino ve tabii ki, her yerde '70'ler, '80'ler ve '90'ların modası.

İkonik kostüm tasarımcısı Janty Yates'le (Gladiator, All the Money in the World, The Martian, American Gangster) geçen hafta, filmin kostüm tasarımları ve Lady Gaga ile çalışmanın nasıl bir şey olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için BAZAAR.com bir röportaj yaptı. Günümüz modasının House of Gucci'de gördüğümüz modadan oldukça kadar uzakta olduğunu konusunda da teyit aldı.

Janty, çalışmaların muazzam. Gladyatör'den Prometheus'a kadar pek çok dönem ve bilimkurgu eserini aldınız. Açıkçası, House of Gucci moda tarihinde gerçekten çığır açan bir döneme, 70'ler ve 80'lere dayanıyor, peki bunda nasıl farklı bir çalışma oldu?

Farklıydı çünkü hem Ridley hem de ben, 70'ler ve 80'ler boyunca yaşadık!

BİZE ULAŞIN