Tütüler, Couture Haftası'nın Ana Trendi

Modern ve şehirli prensesler için.

Tütüler, Couture Haftası'nın Ana Trendi

Tütü eteklerin anti-trendlerden arasına mı aldınız? Boşuna. Çünkü bu sezon geri dönüyorlar ve sadece trend olarak da değil, Paris'teki couture Moda Haftası şovlarında da en çok görünen parça olarak. Birkaç büyük moda ismi, bu dokunaklı parçaların versiyonlarını aynı anda koleksiyonlarına dahil etti.

Bradshaw'ın beyaz, tül etek ve pembe bir bluzla New York şehrinin kalabalık bir caddesinde yürüdüğü ikonik Sex and the City'nin jeneriğini hatırlıyor musunuz? Bu basit kombinasyonda, büyüleyici olan, kombinasyonun karmaşıklığı değil, aksine, vurgulanmış karmaşıklığı ve hatta naifliği. Sanırız ki bu ruh halinin içinde yaşadığımız zamanla çok uyumlu olduğu da bir gerçek. Geçen yılın tüm zorlukları bize ağır bir yük getirdi ve bazen hayatın basit ve anlaşılır zevkleriyle teselli olmaya başladık. Örneğin moda!

Bu nedenle, komik ve biraz çocuksu şeyler için eğilimlerimiz artıyor. Havadar bir tutu etek de tam bunun için biçilmiş kaftan. Tasarımcılar, her zaman olduğu gibi, bu tür ruh hallerine duyarlıdır. Bu nedenle bu baharda neredeyse tüm önemli couture koleksiyonlarında tütü de yer aldı. Giambattista Valli, kelimenin tam anlamıyla baleden ilham aldı. Modelleri, kabarık "katmanlı" etekler ve pasta gibi elbiseleriyle modern Carmen'i yarattı. Maria Grazia Chiuri, Dior için trendin biraz daha mütevazı bir versiyonunu sundu: tütü, abartılı boyutlara ulaşmadan sadece hafifçe aşağı doğru genişliyor. Ancak Virginie Viard tasarımı en cesur olanıydı: Yeni Chanel couture koleksiyonu için 5 (! ) farklı renk kombinasyonuyla pembeden siyaha kadar tütüler... Hangisini seçerseniz seçin, garanti edebiliriz ki en azından ruhumuz için kesinlikle tütüler bu sene favorimiz olacak.

BİZE ULAŞIN