Jacquemus’ün İlk Düğün Koleksiyonu | "Le Mariage"
WEDDING

Jacquemus’ün İlk Düğün Koleksiyonu | "Le Mariage"

Jacquemus "Le Mariage" koleksiyonuyla düğün sektörüne giriyor.

GÜNCELLEME TARİHİ: 20 Nisan 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Geleneksel gelinlik modelleri, damatlıklar ve aksesuarlar tarzınıza uymuyorsa size harika bir haber: Jacquemus sonunda düğün sektörüne giriş yapıyor.

Fransız moda tasarımcısı Simon Porte Jacquemus “Le Mariage” kapsül koleksiyonuyla sadece gelin adaylarına alternatif gelinlikler sunmakla yetinmiyor; çiftlerin anne ve babalarına, damada ve de misafirlere hitap ediyor.Photo Credit: @jacquemus

Yenilikçi tasarımlarıyla adından söz ettiren Jacquemus ilk gelinlik koleksiyonuyla her zaman yaptığı gibi sınırları zorlamaktan hiç çekinmiyor. Koleksiyonunda birçok gelinlik tasarımcısı gibi geleneksel, klasik ve modern gelinlikler, fiyonklar, ışıltılar, payetler, sonu görünmeyen duvaklar bulunmuyor. Sadece Fransız zarafetini çağdaş bir dokunuşla harmanladığı sade, şık ve zamansız gelinlik tasarımları ve aksesuarları sunuyor. Elbette cesareti olanlara…

Photo Credit: @jacquemus

Ünlü tasarımcı geleneksel düğün modası ile ilgilenmeyen gelinlerle minimal tarzı benimseyenleri kalbinden vurmaya hazırlanıyor. Koleksiyonda ince askılı dökümlü, transparan, straplez ve degaje yaka gelinlikler göze çarpıyor.

Detaylarda ise etek ucunda siyah şeritle çerçevelenen düz kesim gelinlik modeli, aplike çiçek detaylı mini gelinlik ve takım elbise tasarımları, krep, ipek saten ve çupra kumaşlarla buluyor. Ayrıca Jacquemus sezonun “no-pants” trendine göz kırpmayı da unutmuyor.

Photo Credit: Courtesy of Jacquemus

Gelin aksesuarlarında ise çiçek ve şapka detaylı duvaklara “Les Doubles” sandaletler eşlik ediyor.

Photo Credit: Courtesy of Jacquemus

Damatlar için üç farklı seçenek sunan ünlü tasarımcı yine farkını ortaya koyuyor ve yakasız kurvaze ceketli damatlığı ile fark yaratıyor. Smokinlerin renk kartelasında siyah, bej ve gri renkleri bulunuyor.

Photo Credit: Courtesy of Jacquemus

Düğün misafirleri veya nedimeler için koleksiyonda kırmızı, siyah ve beyaz renk uzun ve mini elbiselerle iki parça takımlar öne çıkarıyor. Aksesuarlarda devasa plaj şapkaları, birbirinden farklı tasarımlı küpeler ve “Le Bambino” çantalar dikkat çekiyor.

Photo Credit: @jacquemus

Oldukça tanıdık gelen kırmızı mini elbiseyi daha önce Kylie Jenner’ın Jacquemus 2024 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nun tanıtım defilesinde çok benzerini tercih ettiğini belirtmek isteriz.

Photo Credit: Courtesy of Jacquemus/ Getty Images

İlk düğün koleksiyonu ile her zamanki gibi adından söz ettiren Jacquemus gelecek sezonlarda tasarlayacağı modellerle hepimizin ilgisini canlı tutacak gibi görünüyor.