John Galliano Couture Tasarımıyla Zendaya
ÜNLÜ STİLİ

John Galliano Couture Tasarımıyla Zendaya

Zendaya Met Gala yemeğine John Galliano’nun 1998 İlkbahar/Yaz “Haute Bohemia” koleksiyonuna ait beyaz elbiseyle katıldı.

GÜNCELLEME TARİHİ: 6 Mayıs 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Zendaya ve stilisti Law Roach nam-ı diğer Luxury Law harikalar yaratmaya devam ediyor. Dune: Part Two ve Challengers basın gösterimlerinde tüm sosyal medya kanallarına hakimiyet kuran ikilinin Met Gala’da neler yapacağı uzun zamandır merak konusu. Bu gece gerçekleşecek olan Met Gala’da merakımızı gidereceğiz ama büyük geceden önce Zendaya bize yine eşsiz bir şov sundu.

2024 Met Gala teması Sleeping Beauties: Reawakening Fashion olmasına rağmen kıyafet yönetmeliği The Garden of Time olduğu için katılımcılar doğa, çiçek ve bolca renkli tasarımla geceye katılacak gibi görünüyor. Konu renkten açılmışken Met Gala tarihinde ünlülerin en canlı ve renkli kostüm seçimlerini buradan inceleyebilirsiniz. Bu gece için beklentilerimizi en üst seviyede tutarken Met Gala öncesi yemeğe katılan Zendaya’nın nefes kesen seçimini inceleyelim.

Intagram: @aralda.vintage

John Galliano 1998 “Haute Bohemia” koleksiyonuna ait elbisenin modifiyeli haliyle objektiflere takılan ünlü oyuncu görkemli geceden önce temaya uygun giyinmenin dersini verdi de diyebiliriz. Tasarımın hayal tül ile desteklenmiş üst bedeninde yer alan çiçekler gecenin temasına şimdiden atıfta bulunuyor. Sırt dekoltesi de aynı şekilde devam eden tasarımın 1998 yılındaki versiyonu bileğe kadar olurken, Zendaya midi boy olarak tercih etti. Bu noktada değişikliği satın aldığı vintage mağazasının ya da mağazaya satış yapan kişinin yapıp yapmadığını bilemiyoruz. Fakat bu şekilde de en az ilk tasarımı kadar muazzam bir görünüm verdiğini söyleyebiliriz.

Fotoğraf: Splash News

Dekoltesinde yer alan pembe çiçek ve kelebek nakış işlemelere göğüs detayında zarif pembe kurdele eşlik ediyor. Beyaz dantel elbisesini beyaz Christian Louboutin ayakkabılar ile tamamlayan ünlü oyuncu saç modelini hacimli bob, makyajını ise nakış işlemelere uyum sağlayan pembe tonlarında tercih etti.