Sınırsız Düşünen ve Tutkulu….
ÜNLÜ STİLİ

Sınırsız Düşünen ve Tutkulu….

Pınar Deniz rafine ve şehirli Network tasarımlarıyla karşımızda.

GÜNCELLEME TARİHİ: 14 Kasım 2023

Röportaj Bade Çakar

Moda Editörü Ayça Elkap

Fotoğraf Emre Güven

Her projede farklı karakterlere hayat veriyorsunuz... İnsanın kendini tanımlaması zordur ama sizce karakterinizi en iyi özetleyecek üç özellik ne olurdu?

Kendimi tanımlamaktan hoşlanmıyorum ama cevap vermem gerekirse sınırsız düşünen, tutkulu ve vicdanlı biriyim.

Eskiden ekranda görünen isimler, izleyicilere uzak olabiliyordu. Fakat sosyal medya bunu her zaman olmasa da değiştirdi. Bu mecraların sizi ve oyunculuğunuzu nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz?

Sosyal medya bir girdap. Binlerce insanın binlerce fikriyle karşılaştığın bir platform. Ben sadece yaptığım işi en iyi şekilde yapmakla ilgileniyorum; gelen yorumlara bakmamaya özen gösteriyorum. Bu kadar fikrin olduğu bir yerden her zaman olumlu etkilenemezsin. Kendime katabileceğim kısımları alıp, olumsuzları süzgeçten geçirip hayatıma devam ediyorum.

Oyunculuk tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

İçgüdüsel bir yerden oynuyorum. "Oynamak" fiilinden hoşlanmıyorum gerçi... Sahnenin bende yarattığı etkiyi gerçek kılmaya çalışıyorum. Karakterim gibi hissetmeyi ve o "an"ın içinde kaybolmayı seviyorum. Canlandırdığım her kadın bende bir kapı açıp hayata farklı pencerelerden bakmamı sağlıyor. Karakterlerimin bende bıraktığı izi de seviyorum.

Kadın oyuncuların film ve dizi sektöründeki temsilini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kadın, bir duygu yığınıdır. Daha çok etkilenen dolayısıyla daha çok etkileyen olabilir. Kadın kahramanların artması sektöre dair umutlandırıcı. Bu konuda şanslıyım çünkü hep farklı kadın karakterler oynadım. Canlandırdığım her karakterin proje içindeki ağırlığı büyüktü. Umarım kariyer yolculuğum boyunca büyüyerek çoğalır varlığım.

Kırmızı halıdaki görünümleriniz ile günlük hayattaki tarzınız arasında ortak noktalar var mı?

Risk almayı ve kendim olmayı seviyorum. Ruhu karmaşık, yenilenmeyi seven biriyim. Günlük hayatımda basic parçaları kombinlerken önemli bir geceye katıldığımda farklı ve çarpıcı görünmeyi tercih ediyorum.

Network iş birliğinizin üçüncü sezonundasınız. Markayla nasıl bir ortak paydaya sahipsiniz?

Network'ün rafine ve şehirli duruşunu seviyorum. Zamansız moda anlayışı ve her sezon ortaya koyduğu minimal parçaları modaya bakışımla kesişiyor. Bu nedenle organik ve olağan bir akışta gelişiyor her şey. İki taraf da birbirine doğru bir yerden uyumlanıyor gibi geliyor bana. Marka iş birliklerinde inandığım bir dünyanın parçası olmak benim için hassas nokta.

Yeni koleksiyonda favori görünümleriniz hangileri?

Sanırım kış insanı olmaya yakınlaştığım bir dönemdeyim. Özellikle dış giyim parçalarına bayılıyorum. Network'ün rahat ama stil sahibi bir çizgisi var, ki bu günlük stilimde olmazsa olmaz.

Bir markanın yüzü olmak, oyunculuktan farklı olarak nasıl bir deneyim?

İnandığınız, sevdiğiniz bir marka ile ortak paydada buluşmak ve birlikte hayal kurmak muazzam. Network'ün yeni sezon heyecanına ortak olduğum için mutluyum. Kolektif ve güçlü bir çalışma modelinin bir parçası olduğum ve bu deneyimi yaşadığım için şanslı hissediyorum.