The Crown Son Kez Geri Dönüyor: 6. Sezona Dair Güncel Bilgiler
ÜNLÜ STİLİ

The Crown Son Kez Geri Dönüyor: 6. Sezona Dair Güncel Bilgiler

Kraliçe II. Elizabeth’in tahta çıkışından itibaren İngiliz Kraliyet Ailesi’ni konu alan ve tüm dünyada büyük ilgi gören drama dizisi The Crown, son sezonuyla ekranlara geri dönüyor.

GÜNCELLEME TARİHİ: 31 Ekim 2023

Yakın bir zamanda yayınlanacak olan altıncı sezon hakkında güncel bilgiler:

The Crown 6. Sezonunda Neler Olacak?

Beşinci sezon, Prenses Diana'nın 1997'de Dodi Fayed ile Paris'teki meşhur trafik kazasından sadece birkaç ay önce Mohamed Al-Fayed'in ev sahipliğini yaptığı tatile gitmesiyle son bulmuştu. Geçen sezonda bıraktığımız yerden devam edecek olan altıncı sezonun iki kısımdan oluşacağı duyuruldu. 16 Kasım'da yayınlanacak olan birinci kısım Prenses Diana'ın son günlerini konu alırken; 14 Aralık'ta yayınlanacak olan ikinci kısımda zaman atlayıp kraliyet ailesinin merak uyandıran üyeleri Prens William, Kate Middleton ve Prens Harry'in gençlik yıllarına tanık olacağız. Sezona dair en merak edilenlerden olaylardan biri olan Prenses Diana'nın trajik ölümünün ekranlarda yer alacağı, ancak kaza sahnesinin dahil olmayacağı paylaşıldı. Yedi yıllık serüvenin Prens Charles ve Camilla Parker Bowles'un düğün sahnesiyle sonlandırılacağı da setten paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

The Crown 6. Sezonunda Kimler Karşımıza Çıkacak?

Geçtiğimiz sezonda Prenses Diana rolünü Emma Corrin'den devralan Elizabeth Debicki, final sezonunda Prenses Diana'ın son yıllarını canlandıracak. Aynı şekilde, Dominic West, Prens Charles; Jonathan Pryce, Prens Philip; Lesley Manville, Prenses Margaret; Imelda Staunton ise Kraliçe Elizabeth rolüyle yeniden karşımıza çıkacak. Prens Charles ile ilişkisine son sezonda daha yakından tanık olacağımız Camilla Parker Bowles'u Olivia Williams canlandırmaya devam edecek.

Yeni Sezon Günümüzü Kapsayacak Mı?

Ne yazık ki, hayır!

Dizinin yapımcısı Peter Morgan, altıncı sezonun günümüzü kapsamayacağı, planladıkları gibi 2000'li yıllardaki hikayeye odaklanacaklarını açıkladı. Bu, Meghan Markle ve kraliyet bebeklerini ekranda göremeyeceğimiz anlamına gelse de Prens William ve Kate Middleton'ın ilişkilerinin başlangıcı final sezonunda yer alacak. Prens William'ın annesinin trajik ölümüne tanıklık ettiği 15 yaşına kadar olan dönemi Rufus Kampa, Kate Middleton ile tanıştığı üniversite yıllarını Ed MecVey canlandıracak. Galler Prensesi Kate Middleton ise son sezonda Meg Bellamy ile hayat bulacak. Üç genç oyuncuyu ilk kez ekranda izleyeceğiz.

Görünüşe göre, Morgan tarafından Kraliçe II. Elizabeth'e yazılmış bir "aşk mektubu" olarak ifade edilen The Crown büyüleyici bir finalle son bulmaya hazırlanıyor.