Valentino-haute-couture-defilesini-iptal-etti
MODA HABER

Valentino Erkek Giyim ve Haute Couture Defilelerini İptal Etti

İtalyan marka Paris Erkek Moda Haftası ve Haute Couture Haftası’nda yer almayacak.

GÜNCELLEME TARİHİ: 25 Mart 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Geçtiğimiz günlerde Valentino ile yollarını ayıran Pierpaolo Piccioli’nin ardından İtalyan marka erkek giyim ve Couture defilelerini iptal etti.

1999 yılında aksesuar tasarımcısı olarak Valentino’ya katılan Piccioli, Valentino Garavani’nin emekliliğinin ardından Maria Grazia Chiuri ile ortak kreatif direktör, Grazia Chiuri'nin ayrılmasından sonra da Valentino'nun tek başına kreatif direktörlüğünü üstlenmişti. 25 yıl boyunca markanın DNA’sına ve Garavani’nin mirasına bağlı kalan tasarımcının ayrılışı moda endüstrisi için sürpriz olmuştu. Valentino’nun haziran ayında yapılması planlanan bir sonraki erkek ve Haute Couture defilelerini sunmayacağını açıklaması endüstri için bir şok edici haber daha oldu.

Photo: Getty Images

Valentino yaptığı açıklamada “Yaratıcılık hem kadın hem de erkek hazır giyim ve Haute Couture alanında gelecekteki yeni koleksiyonları şekillendirerek, markanın DNA'sını, ikonik kodlarını ve rakipsiz İtalyan mirasını yükselterek, şirketin temel bir sütunu olarak liderlik etmeye devam edecek" ifadesini kullandı.

Photo: Getty Images

Valentino'nun kreatif direktörlüğündeki Pierpaolo Piccioli’nin son koleksiyonu Valentino 2024-25 Sonbahar/Kış defile görünümlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm bu haberlerin arasında henüz doğrulanmasa da Gucci’nin eski kreatif direktörü Alessandro Michele'in Valentino’nun yeni kreatif direktörü olacağı konuşuluyor. Haberin doğruluğunu, Valentino kimyası ile uyuşup uyuşmayacağını bekleyip göreceğiz.