Valentino’nun Yeni Kreatif Direktörü Alessandro Michele
MODA HABER

Valentino’nun Yeni Kreatif Direktörü Alessandro Michele

Valentino'nun yeni yaratıcı direktörü olarak duyuruldu.

GÜNCELLEME TARİHİ: 28 Mart 2024

Yazar: Sinem Aydınoğlu

Pierpaolo Piccioli’nin Valentino’daki görevi sona erdiğinden bugüne markanın yeni kreatif direktörü için sadece bir kişinin ismi konuşuluyordu. İşte o isim bugün açıklandı. Artık, Valentino’nun Yaratıcı Direktörü Alessandro Michele!

Moda endüstrisinin önde gelen isimlerinden biri olan ünlü tasarımcı; Frida Giannini’den sonra 2015 yılında Gucci’nin kreatif direktörlüğüne geçtiğinde ivme kaybeden markayı tekrar büyütmeyi başarmıştı. Onun teatral hayal gücü, canlı renk paletleri, sürrealizme göz kırpan tasarımları, kırmızı halıda yer alan çılgın kıyafetleri – ki buna Jared Leto’nun kafası da dahil – ve hayvan figürleriyle yarattığı büyülü dünya Gucci’nin tekrar yükselen bir imaj yaratmasına vesile olmuştu.


Photo:Getty Images


Şimdi o büyülü ve şiirsel dünyasından çıkan tasarımları Valentino için hazırlayacak. Valentino’nun sadık çizgisinin ne kadarına sadık kalacak, cesur ve deneysel yaklaşımı geleneksel zarafetiyle bilinen Valentino ile nasıl bir sentez oluşturacak, ünlü marka gelecek koleksiyonlarında nasıl bir dönüşüme gidecek merak ediyoruz. Şimdilik tek bildiğimiz tüm bu soruların eylül ayında Paris Moda Haftası’nda cevaplanacak olduğu…

 

Valentino büyük haberi “Maison Valentino bugün Alessandro Michele'nin Yaratıcı Direktör olarak atandığını duyurmaktan onur duyar. Bu atama, Alessandro Michele’in eşsiz perspektifi ve deneyim zenginliği aracılığıyla markanın eşsiz değerlerini, mirasını ve tasarım kodlarını dünyada parlatmaya devam etmek için yeni bir yolculuğun başlangıcıdır.” ifadesiyle tüm dünyaya duyurdu.

 

Alessandro Michele ise “Bu inanılmaz bir onur. Ayırt edici zarafet ile işlenmiş “güzellik” kelimesini kolektif bir hikayeyle kazıyan Valentino’ya katılmanın büyük mutluluğunu ve sorumluluğunu hissediyorum.” sözleriyle yeni yolculuğuna adım atıyor. Bize de ilk koleksiyonunu heyecanla beklemek düşüyor…