Doğa ile Uyum
BAKIM

Doğa ile Uyum

Sürdürülebilir yaklaşımıyla çevresel kirliliği azaltmayı hedefleyen hem cilde hem de ruha iyi gelen bir güzellik seçkisi. Kendine olduğu kadar doğaya da güzel bakmak ve tabiatı korumak isteyenlere ithafen...

GÜNCELLEME TARİHİ: 3 Mayıs 2024

Yazar: Sena Yavuz

1.Gisou Ballı Dudak Yağı

İçeriğindeki bal sayesinde dudakları onarıp anında pürüzsüzlük ve dolgunluk vadeden dudak yağı, sürdürülebilir arıcılık adına arıların yalnızca bal fazlasını hasat eden markanın yıldızlarından. Geri dönüştürülebilir cam ambalajda sunulması, güneş enerjisi ile çalışan %100 karbon nötr tesislerde üretilmesi de cabası.

2. Augustinus Bader Göz Kremi

Bitki liflerinden yapılmış %100 geri dönüştürülebilir bir tüpte gelen, C vitamini ve niasinamid gibi doğal bileşenlerle formüle edilen göz kremi, ince çizgi, şişlik ve koyu halkalardan şikayet edenlerin favori ürünü olmaya aday.

3. Ren Clean Skincare Ready Steady Glow Tonik

Doğayı düşünen geri dönüştürülebilir ambalaja sahip vegan tonik, içeriğindeki laktik asit ve söğüt kabuğu özü sayesinde temiz ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkartıyor.

4. Costa Brazil Crème Para O Corpo Vücut Kremi

Vücut kreminin nemlendirici etkili yıldız içeriği murumuru yağı, Amazon Ormanları’na özgü palmiye ağaçlarının kabuklarında bulunan beyaz yağdan, yörenin yerel çiftçilerinden sürdürülebilir bir şekilde temin ediliyor.

5. L’Occitane Badem Özlü Duş Yağı

Doğayı ve insanı önemseyen yaklaşımıyla öne çıkan, yeniden doldurulabilen ürün, içeriğindeki üzüm çekirdeği ve tatlı badem yağları sayesinde teni kurutmadan kirlilikten arındırmakta etkili.

6. Korres Santorini Grape Yüz Yağı

Aktif bileşenleri sıfır atık laboratuvarlarında atılmış bağ üzümlerinden elde edilen yüz yağı, üretimden arta kalan bitki materyalini toprağa gübre olarak geri kazandıran tedarik zinciriyle kelimenin tam anlamıyla çevre dostu.

7. Chanel N°1 De Chanel Yüz Bakım Maskesi

Karbon ayak izini optimize etmek adına çevreye duyarlı yaklaşımın bir parçası olarak yeniden doldurulabilen maske, kamelya yağı ve hibiskus çiçeği gibi doğal içeriklerle zenginleştirilmiş.

8. Gucci The Alchemist’s Garden Where My Heart Beats Parfüm

Atmosfere salınan karbon emisyonlarını alkole dönüştüren CarbonSmart adlı özel bir teknolojiyle üretilen, parfüm dünyasına örnek teşkil eden sürdürülebilir tasarım, baharın ferah tınısı pembe şakayık ile yeşil menekşe yapraklarının buluşma noktasında.