Gerçekliği Ters Yüz Eden İşbirliği: IZIPIZI x Magritte
LIFESTYLE

Gerçekliği Ters Yüz Eden İşbirliği: IZIPIZI x Magritte

Hemen her tarza ve yaşa hitap edebilecek modelleriyle Paris’in ikonik gözlük markası IZIPIZI, sürrealist Belçikalı ressam René Magritte’in doğumunun 125. Yılını kutluyor.

GÜNCELLEME TARİHİ: 5 Temmuz 2023

Hazırlayan: Badel Kenet

IZIPIZI ve Magritte işbirliğiyle ilhamını sanattan alan özel koleksiyonda René Magritte'in unutulmaz eserlerinin görünenle görünmeyeni iç içe geçiren çok boyutlu düşün biçimine ve benzersiz hayal gücüne atıfta bulunan tasarımlar yer alıyor. Gerçeklikle zihinsel imgeler arasında kurulan paralelliğe atıfta bulunan ve 6 temadan oluşan koleksiyonda yer alan okuma ve güneş gözlüklerinin her biri Magritte'in ünlü eserlerine referanslar veriyor.

Güneş gözlüğü koleksiyonunda yer alan "Brown Pipe'' modeli René Magritte'in "This Is Not A Pipe'' isimli en tanınmış eserlerinden birini Izipizi Sun #C'de rafine zevkler için yeniden yorumlanıyor.

"Dark Wood'' isimli güneş gözlüğü modeli, Izipizi Sun #C'nin şimdiye kadarki en cesur modelleri arasında yer alarak, Magritte'in illüzyon kullanımından aldığı ilhamla gri-mavi dereceli camlara, kristal bir çerçeveye ve çarpıcı koyu ahşap efektli gözlük kollarıyla öne çıkıyor.

Bulutlu bir gökyüzüne çağrışımda bulunan Izipizi Sun #C "Clouds'' modeliyse Magritte'in favori temalarından biri olan gökyüzünü damgalanmış kademeli mavi lenslerle yeniden tasarlıyor.

IZIPIZI x Magritte Koleksiyonu, İstanbul Modern Müzesi'nde satışa sunuluyor.