Gün 0: Başlamadan önce heyecan dorukta!

Başlamadan önce heyecan dorukta!

Kilolarıma veda etmeye hazırım artık! Bunca senedir üzerime yapışıp kalan ve beni hayatımın her devresinde mutsuz eden bu kilo ve yağlardan kurtulmanın tam zamanı der ve yola çıkarım!

Var mı benle gelen? ?

25 yaşındayım ve bunca zamandır yapmadığım denemediğim yöntem kalmadı diyebilirim. Bu çok şaşırtıcı bir durum değil aslında. Kilolu olan her kadın gibi bende aynı yollardan yürüdüm.

Hep çok kararlı başladım fakat "eeehhh yeter be beni beğenen böyle beğensin!" diyerek asıl önemli olanın kendim olduğunu unutarak hep vazgeçtim ? Çok yiyerek zayıf kalanlara hep sinir oldum. Allah'ım niye bu kadere mahkumum diye çok isyan ettim. Ama tüm çığırışlarım sonunda elimde koca bir çikolata ile kendimi ağlarken buldum… Çok acı değil mi?

Şimdi yaş geldi 25'e! Bazen diyorum ki insanlar 50 yaşına geldiklerinde gençlik fotoğraflarına bakarlar ve "Ben gençken 50 kilodayım, bu kadarcık belim vardı" diyerek hayıflanırlar! E peki ben ne diyeceğim? Muhtemelen tüm gençlik fotoğraflarımı yok edeceğim ya da ibretlik olsun diye torunlarıma göstereceğim!

İşte bu ve bunun gibi daha birçok sebeplerden dolayı artık ben ya karar vermiş bulunuyorum! İnanın bana bu sefer hiç olmadığı kadar da çok ciddiyim!

Bu kararı uygulama aşamasında kendimle savaş içindeyken müdürümle keyifli bir öğle yemeğinde bir araya geldik. Ben kendime koca bir shinitzel söylediğim esnada bana birden kendisinin de diyete başlayacağını söyleyiverdi. Benim kulaklar pür dikkat açıldı tabii!

Dukan Diyeti!

Anlattığı şeyler çok ama çok ilgimi çekti. Bugüne kadar önüme gelmiş uygulayabileceğim en kolay diyet kurallarından oluşuyordu!

Benim gözlerimin cin gibi açıldığını görmüş olmalı ki hadi tüm bu deneyimlerine başlar başlamaz yaz dedi!

Bende tereddütsüz kabul ettim!

Hafta sonu ilk işim kitabı almak oldu ve tüm hafta bu diyetin bütün detaylarını bol bol araştırmak ile geçirdim. Bir araştırdım ki ortalık ile yıkılıyormuş da haberim yokmuş…

Kısaca bahsedeyim, detayları her gün ilerleyerek üzerinden geçeceğim zaten!

Dukan diyeti 4 aşamalı bir protein diyeti…

1. aşamasında sadece protein yeniyor… Hem de sınırsız ;)

2. aşamada sebzeleri de işin içine ekleyerek protein ağırlıklı beslenmeye devam!

3. ve 4. Aşamalar ise verdiğiniz kiloları korumak için yapmanız gerekenlerden oluşuyor!

Bu diyete başlamadan önce her yerde yazan tek gerçek dolabınızı bol proteinli gıdalar ile doldurmak…

Bende hafta sonu muhtelif marketlere gidip yağsız tavuk – balık ve kırmızı et ile bol bol yulaf kepeği bulmaya çalışacağım! Çünkü ilk 5 gün bunlara ihtiyacım olacak!

Hadi bilin bakalım ne zaman başlıyorum? Tabi ki Pazartesi ?

Pazartesi'den itibaren zorlu ama bir o kadar kararlı olduğum yolda beni yalnız bırakmak istemeyenlere sesleniyorum!

Sizde artık vücudunuzda kamp kurmuş yağlardan kurtulmak istiyorsanız takipte kalın!

Bu işi hep beraber başaracağız ;)

Eğer sizde benim kadar kararlı iseniz "Pazartesi" başlıyoruuuuuzzzz…

Gözde

Gözde mi? O da kim? - Tıklayın

Dünyayı peşinde koşturan Dukan Diyeti - Tıklayın

Başlamadan önce heyecan dorukta - Tıklayın

BİZE ULAŞIN